Tooted

Põrandaliist profiil 1

Out of stock

Tammest või saarest põrandaliistud.

Maksimaalne pikkus3000mm

Sorditunnus

Paigaldusjuhised

Liistude paigaldamiseks soovitame kasutada professionaalide teenuseid. Siin juhises oleme esile toonud põhilised nõuded.

Ruumi suhteline õhuniiskus peab olema vahemikus 35–60%.

Kõik tööd, mis on seotud vee või niiskusega (plaatimine, värvimine, tapeetimine ja krohvimine), tuleb lõpetada enne põranda paigaldamist.

Paigaldamise ajal ja ka hiljem peab nii aluspõranda, põrandamaterjali kui ka ruumi temperatuur olema vahemikus 18–22°C. 

Betoonseinale saab liiste kinnitada kahel viisil – nii kruviga kui liimiga.

Kruvikinnituse jaoks on vaja liistu puurida kruviaugud. Kui kasutatakse puurpeaga kruve, siis ei ole augu ettepuurimine vajalik. Seejärel tuleb samasse kohta seinal puurida auk ja paigaldada betoonitüübel ning liist kruviga seina kinnitada. 

Liistu seinale liimides peab veenduma, et liist liimitakse otse betooni vastu ja sinna vahele ei jää tapeeti või muud viimistluskihti, mille murenemisel võiks liistu kinnitus kahjustuda. Kui liistu tagumine külg on liimiga kaetud, tuleb see tugevalt suruda vastu seina ja ära fikseerida, näiteks teibi või kiiluga. 

NB! Lähtuge konkreetse liimi kasutusjuhendist!

Kipsseinale saab liiste kinnitada kahel viisil – nii kruviga kui liimiga.

Kruvikinnituse jaoks on vaja liistu puurida kruviaugud. Kui kasutatakse puurpeaga kruve, siis ei ole augu ettepuurimine vajalik. Seejärel tuleb samasse kohta seinal puurida auk ja paigaldada kipsitüübel ning liist kruviga seina kinnitada. 

Liistu seinale liimides peab veenduma, et liist liimitakse otse kipsplaadi vastu ja sinna vahele ei jää tapeeti või muud viimistluskihti, mille murenemisel võiks liistu kinnitus kahjustada saada. Kui liistu tagumine külg on liimiga kaetud, tuleb see tugevalt suruda vastu seina ja ära fikseerida, näiteks teibi või kiiluga. 

NB! Lähtuge konkreetse liimi kasutusjuhendist!

Puitseinale saab liiste kinnitada kolmel viisil – nii kruviga, liistunaelaga kui liimiga.

Kruvikinnituse jaoks on vaja liistu puurida kruviaugud. Kui kasutatakse puurpeaga kruve, siis ei ole augu ettepuurimine vajalik. Seejärel tuleb liist kruviga seina kinnitada. 

Puitseina puhul soovitame kasutada ka naelapüssi koos liistunaeltega. 

Liistu seinale liimides peab veenduma, et liist liimitakse otse seina vastu ja sinna vahele ei jää tapeeti või muud viimistluskihti, mille murenemisel võiks liistu kinnitus kahjustuda. Kui liistu tagumine külg on liimiga kaetud, tuleb see tugevalt suruda vastu seina ja ära fikseerida, näiteks teibi või kiiluga. 

NB! Lähtuge konkreetse liimi kasutusjuhendist!

Tehases on liistud lihvitud 120-se karedusega liivapaberiga.

Kui ilmneb paigalduse ajal mingi defekt või mustus, siis on vajalik see ära lihvida 120-se karedusega liivapaberiga ning vajadusel pahteldada.

Pärast lihvimist tuleb liist hoolikalt tolmuimejaga puhastada. Peale seda on liist lakkimiseks ja õlitamiseks valmis.