Tooted

Tamme massiivpõrandalaud (rustik) 20x210x800-3000

64,00 / m2

64 in stock

Tammest massiivpõrandalaud koos otsapunnide ja soontega.

KvaliteetRustik
TüüpMassiivpõrandalaud
FaasidKülgedel 1,4 mm, otstes 1 mm.
ViimistlusLihvitud ja pahteldatud. Tehase poolt pakume viimistlust alates 30 m2 tellimusele, hinnaga 5—10€/m2.
Sobivus põrandaküttegaEi
PakendamineKõik tooted on pakendatud kilesse. Selleks, et vältida põrandal silmnähtavat sammu on vastavalt soovitud ruutmeetritele lauad erinevates pikkustes. Pakendi pikkus jääb 2—3 meetri vahele.

Sorditunnus

Paigaldusjuhised

Põrandalaua või parketi paigaldamiseks soovitame kasutada professionaalide teenuseid. Siin juhises oleme esile toonud põhilised nõuded.

Ruumi suhteline õhuniiskus peab olema vahemikus 35—60%.

Kõik tööd, mis on seotud vee või niiskusega (plaatimine, värvimine, tapeetimine ja krohvimine), tuleb lõpetada enne liistude paigaldamist.

Paigaldamise ajal ja ka hiljem peab nii aluspõranda, põrandamaterjali kui ka ruumi temperatuur olema vahemikus 18—22°C. 

Betoonist aluspõranda korral tuleb jälgida, et põranda ebatasasused ei oleks rohkem kui ±2 mm 2 m lõigul.

Peale betooni valamist peab see kuivama kindlasti 1—2 kuud sõltuvalt betoonikihi paksusest ja kuivamistingimustest.

Paigaldamise alustamisel peab suhteline niiskus jääma ~60% piiridesse. Betooni niiskust tuleb enne paigaldamist kindlasti mõõta.

Enne paigaldustööde alustamist on soovitav betooni kergelt lihvida ja eemaldada „betoonipiim“, see parandab liimi nakkumist betoonile. Liimimiseks tuleks kasutada spetsiaalset veevaba parketiliimi, mis kindlustab elastse sideme aluspinnaga (nt Bona R850, Kiilto Flex).

Kanna liim ühtlaselt pinnale laia hammastusega liimikammi abil. Liimi kulu u 1 l/1.5 m2, jälgi täpseid juhiseid liimi purgil.

Liim tuleb pinnale kanda järk-järgult, vastavalt töö edenemisele. Aluspõrandale liimitavaid põrandalaudu ei tohi omavahel kokku liimida punn-soon ühendusest.

Liimi võib panna laudade otsasulundisse, kuid mitte kunagi külgsulundisse, sest sellega kaasneb oht üksikute suurte pragude tekkeks laudadevahelistesse vuukidesse kütteperioodil.

Kõik lauad tuleb suruda hoolikalt liimipadjale, et saavutada tugev nake aluspõrandaga.

Peale liimimist umbes 30 min jooksul tuleb põrandale asetada raskus (näiteks liivakotid või veel kasutamata põrandalaua pakid).

Kui liimi satub parketi pinnale, tuleb see kohe niiske lapiga eemaldada, et vältida puidu värvuse muutumist.

Mahaliimitud põrandaid tohib lihvima ja viimistlema hakata alles peale liimi täielikku kuivamist — umbes 1—7 ööpäeva, sõltuvalt kasutatavast liimist.

NB! Lähtuge konkreetse liimi kasutusjuhendist!

Kui põrand on puitlaagidel või pannakse betooni peale vahekiht vineeri või OSB plaadi näol.

Plaadid tuleb laagidele kinnitada puidukruvidega ning betooni korral liimida, lisaks võib kinnitada tüüblitega. Tüübleid ei tohi kasutada põrandaküttega betooni puhul (juhul kui pole täpselt teada küttetorustiku asukoht või betoonikihi paksus ei ületa tüübli pikkust).

Puitlaastplaadi kasutamine (PLP) ei ole parim  lahendus kuna materjal niiskuskindlus on väiksem ning joonpaisumine erineb puidu omast. Plaatide paigaldamisel jäetakse plaatidele vahed ehk paisumisvuugid 3—5 mm. Betoonile liimimisel tuleks vineeritahvlid(1525 x 1525 mm) lõigata enne paigaldamist neljaks väiksemaks tükiks.

Aluspõranda talad ning laagid peavad olema jäigad ja nende vahekaugus kooskõlas materjali paksusega. Põrandalaagid peavad olema min. 45 x 45 mm, max niiskusesisaldus 12%.

Soovitame kasutada laage mõõdus 100 x 50 mm ja laagid paigaldada lapiti. Laagide optimaalne vahekaugus on laagi tsentrist teise laagi tsentrini 40 cm ehk laagide vahekaugus 30 cm.

Alati on soovitatav laagidele paigaldada enne põrandalaua paigaldust 12 mm vineer või OSB kiht. Parima tulemuse saab, kui massiivlaudu plaatidele paigaldades kombineeritakse liimimine ja kruvitamine/naelatamine.

Kruvide/naeltega kinnitatakse lauad enamasti punni pealt 45-kraadise nurga all. Kruvide/naelte mõõdud sõltuvad kinnitatava põrandalaua paksusest ja aluspõrandast. Vajadusel puuritakse kruvile ette augud ja kruvipea pesad.

Liimimisel kasutage sobivat (liimitootja soovitatud) liimi nt Bona 1-komponentne silaani baasil veevaba parketiliim R850. Parketi liimimisel plaatmaterjalile juhindu eelmises punktis antud näpunäidetest.

Enne paigaldama asumist on soovitav põrandalauad ära sorteerida, et toonierinevused oleksid põranda lõikes sujuvad.

Kontrolli põrandalaudade vastavust standarditele enne paigaldamist. Väikseid varieerumisi laudade välimuses võib esineda, need lauad paigalda põranda vähem silmatorkavatesse kohtadesse.

NB! Paigaldatud põrandale esitatud reklamatsioone ei arvestata.

Alusta tööd ruumi täpse ülemõõtmise ja planeerimisega. Ole väga täpne ja kannatlik, et põrandalaudade esimesed read saaksid tõepoolest sirged ja pragudeta – sellest sõltub kogu põranda õige jooks!

Vajadusel kasuta kontrollimiseks pikka latti ja/või pingul nööri. Lauad peaksid asetsema ruumi sisenemise ning valguse langemise suunas.

Alusta paigaldamist kõige kaugema seina äärest, esimene laud soonega seina poole. Alusta sobivate distantskiilude asetamisest seinte ja teiste fikseeritud takistuste ning põrandalaudade vahele. Jäta paisumisvuuk ümber kogu põranda perimeetri. Vuugi laius peab olenevalt ruumi suurusest, kujust ja paigaldamisviisist olema vähemalt 8–10 mm.

Tehases on põrandalaud pahteldatud ja lihvitud 120-se karedusega liivapaberiga.

Kui ilmneb paigalduse ajal mingi defekt või mustus, siis on vajalik see ära lihvida 120-se liivapaberiga, vajadusel pahteldada.

Pärast lihvimist tuleb põrand hoolikalt tolmuimejaga puhastada. Peale seda on laud lakkimiseks ja õlitamiseks valmis.

Lakkimise ja õlitamise juhendid leiate viimistlusmaterjalide müüjatelt.